Blog > Komentarze do wpisu

PGE Skra Bełchatów mistrzem Polski!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali Jastrzębski Węgiel 3:2 w czwartym finałowym meczu PlusLigi i zdobyli mistrzostwo Polski.

Tie-break to specjalność Jastrzębia, ale tym razem zawiodła psychika. Obie drużyny zrezygnowały z mocnego serwisu. Gra punkt za punkt trwała do stanu 7:7. Potem trzy błędy Yudina przesądziły praktycznie o wygranej Skry. Skończyło się 15:11 dla gości.

Teraz po tygodniowej przerwie aż siedmiu zawodników Skry - Michał Bąkiewicz, Piotr Gacek, Bartosz Kurek, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Daniel Pliński i Marcin Możdżonek oraz dwóch z Jastrzębia - Patryk Czarnowski i Grzegorz Łomacz dołączą do kadry Polski, która we wtorek w Spale rozpoczęła przygotowania do rozgrywek Ligi Światowej.

Po meczu powiedzieli:

Michał Winiarski (Skra): - Tak się umówiliśmy z kolegami, że nie wygramy w trzech setach, tylko w pięciu. Taka wygrana lepiej smakuje. To oczywiście żart. Nie wiem skąd brały się przestoje w naszej grze.

Mariusz Wlazły (Skra): - Prawdę powiedziwszy to nie czuję już ręki po tych spotkaniach i bardzo się cieszę, że nie musimy już rozgrywać piątego meczu finałowego w Bełchatowie.

Jacek Nawrocki (trener Skry): - Staraliśmy się skończyć ten mecz jak najszybciej. Nie udawało się, przeszkadzała chyba ciążąca na zespole presja.

Roberto Santilli (trener Jastrzębskiego Wegla): - To był fajny sezon, jeden z najlepszych w historii klubu ale ja ... jakoś nie potrafię się cieszyć ze srebrnego medalu. To nie leży w mojej naturze. Muszę przyznać, że w Jastrzębiu lepsza była Skra. My mieliśmy swoją szansę w Bełchatowie - nie wykorzystaliśmy jej.

Czwarty mecz finałowy PlusLigi siatkarzy:

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 2:3 (18:25, 30:28, 25:23, 21:25, 11:15)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3:1 dla Skry.

Jastrzębski Węgiel: Adam Nowik, Grzegorz Łomacz, Paweł Abramow, Igor Yudin, Patryk Czarnowski, Benjamin Hardy, Paweł Rusek (libero) oraz Marek Novotny, Sebastian Pęcherz, Pedro Azenha, Sławomir Master, Wojciech Sobala.

PGE Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Bartosz Kurek, Miguel Angel Falasca, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Piotr Gacek (libero) oraz Stephane Antiga, Maciej Dobrowolski

wtorek, 11 maja 2010, slawunio77

Polecane wpisy

  • Wyniki weekendu Ligi Światowej

    GRUPA A: 5. kolejka - 24-25.06.2011 gospodarz gość wynik wyniki poszczególnych setów Polska Portoryko 3:1 24:26, 28:26, 25:22, 25:17 USA Brazylia 1:3 21:25, 2

  • Polska - Portoryko 3:0, pewne zwycięstwo!

    Polscy siatkarze pokonali wPłocku Portoryko 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) wswoim dziesiątym meczu tegorocznej Ligi Światowej. To szóste zwycięstwo podopiecznych And

  • Polska ograła Portoryko 3:1 w Płocku

    Polscy siatkarze pokonali wPłocku Portoryko 3:1 (24:26, 28:26, 25:22, 25:17) wswoim dziewiątym meczu tegorocznej Ligi Światowej. To piąte zwycięstwo podopieczny